Dni Afryki III 2013

W dniach 6-9 maja 2013 roku odbyły się Dni Afryki na Uniwersytecie Warszawskim, organizowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki oraz Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW.

Gościliśmy wykłady znamienitych zagranicznych gości:  Prof. Lionela Posthumusa (University of Johannesburg) 'Aspects of Zulu Culture and Language', 'The Copulative in Southern Bantu with special reference to Zulu', Dr Andreu Martínez d’Alòs-Moner (Hiob Ludolf Centre for Ethiopian Studies, Hamburg University) 'The Escapade to the Black Orient in Nineteenth-century Europe: Between Rite de Passage and Erotic Adventure', 'Travel Literature in the Horn of Africa before the Steamboat – Sources to Ethiopian History Suahili', Prof. Sergio Baldi (Università degli Studi di Napoli “L’Orientale”) 'Hausa lexicography', Prof. Kithaka wa Mberia (University of Nairobi) 'Modern Kenian Literature', ' In Pursuit of Freedom and Dignity through Creative Writing', Dr Katrin Bromber (Zentrum Moderner Orient, Berlin) 'Sports, Urban Leisure Culture, and the Formation of the Modern Subject in Ethiopia (1950s-1970s)', Jaroen Van den Bosch (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) 'Political Regime Differentiation: Innovation & Merits – The Case of Congo/Zaire'. Odbyły się również: debata „Podróż do Afryki - egzotyczna przygoda czy rytuał przejścia?”, dyskusja przy okrągłym stole: „Reakcja sztuki i literatury na współczesne wydarzenia i zmiany zachodzące w RPA”, II Ogólnopolska Interdyscyplinarna Studencko-doktorancka Konferencja Naukowa „Między Wschodem a Zachodem, między Północą a Południem”, oraz warsztaty językowo-kulturowe.