Dni Afryki 2017

Katedra Języków i Kultur Afryki i Staromiejski Dom Kultury zapraszają do udziału w Dniach Afryki 2017 (program). Wykładom i warsztatom językowym (8-31 maja) towarzyszą dwie wystawy: fotografii z Madagaskaru i tkanin z Afryki wschodniej. Kumulacja wydarzeń będzie miała miejsce pod koniec maja, kiedy to w Staromiejskim Domu Kultury odbędzie się afrykański weekend kulturalny w ramach festiwalu Afrykamera (20-21 maja), a w Katedrze odbędzie się jednodniowa sesja naukowa „Language and Culture Interface” (23 maja). Sesja ma na celu zaprezentowanie aktualnych badań prowadzonych zarówno przez pracowników Katedry jak i gości reprezentujących europejskie i afrykańskie ośrodki afrykanistyczne, z którymi Katedra współpracuje. Referaty będą wygłoszone w języku angielskim (program sesji).

Seminarium afrykanistyczne 12.04.2017 g. 17

Zapraszamy na kolejne Seminarium Afrykanistyczne, które odbędzie się 12 kwietnia o godz. 17.00.

Gościć będziemy dr. hab. Kamila Kuraszkiewicza z referatem „Egipscy Podróżnicy w Afryce”.

Spotkanie odbędzie się w sali 208 w Katedrze Języków i Kultur Afryki, w Gmachu Porektorskim na kampusie UW.

Wykład prof. Aldina Mutembei z Uniwersytetu Dar es Salaam

Katedra Języków i Kultur Afryki serdecznie zaprasza na wykład prof. Aldina Mutembei z Uniwersytetu Dar es Salaam pt. „The Status and Future of Kiswahili Language in East Africa and Beyond”.

Wykład odbędzie się w dniu 4 kwietnia (wtorek), w godz. 15.00-16.30, w sali 208 (II p.) Wydziału Orientalistycznego UW, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Seminarium afrykanistyczne 8.03.2017 g. 17

Zapraszamy na kolejne Seminarium Afrykanistyczne. 8 marca o godz. 17.00 gościem będzie dr Kamil Zajączkowski z referatem „Stosunki UE-Afryka Subsaharyjska w post-2008 porządku międzynarodowym: w kierunku strategicznego partnerstwa czy neokolonialnego paternalizmu?”.
Spotkanie odbędzie się zgodnie z tradycją w sali 208 w Katedrze Języków i Kultur Afryki, w Gmachu Porektorskim na kampusie UW.

Seminarium afrykanistyczne 22.02.2017 g. 17

22 lutego 2017 o godz. 17.00 dr Marcin Krawczuk wygłosi referat "Etiopski Kościół Ortodoksyjny: starożytna wspólnota chrześcijańska wobec wyzwań współczesności”.

Seminarium odbędzie się w Katedrze Języków i Kultur Afryki w sali 208.