Konferencja "Current Research in African Studies"

Dnia 16 maja 2014 odbyła się konferencja międzynarodowa Current Research in African Studies (In Honour of Dr. Eugeniusz Rzewuski).

Dni Afryki IV 2014

W dniach 12-17 maja 2014 już po raz czwarty odbyły się DNI AFRYKI organizowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki.

Konferencja "Współczesne literatury afrykańskie i teksty kulturowe w świetle badań postkolonialnych".

W dniu 14 października 2013 roku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa dotycząca literatur afrykańskich pt: Współczesne literatury afrykańskie i teksty kulturowe w świetle badań postkolonialnych

Dni Afryki III 2013

W dniach 6-9 maja 2013 roku odbyły się Dni Afryki na Uniwersytecie Warszawskim, organizowane przez Katedrę Języków i Kultur Afryki oraz Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW.