Dr Amirbahram Arabahmadi z Uniwersytetu w Teheranie

W dniach 2-6 marca 2020 r. gościem Katedry będzie dr Amirbahram Arabahmadi z Uniwersytetu w Teheranie. Serdecznie zapraszamy na serię wykładów!

Gość jest obecnie stypendystą Uniwersytetu w Lejdzie, skąd odwiedzi nas w ramach programu Erasmus Plus.

Seminarium Afrykanistyczne 20 lutego 2020

W ramach Seminarium Afrykanistycznego 20 lutego 2020 Krzysztof Rak, doktorant w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, wygłosi wykład pt. „Najdawniejsze osadnictwo Tusianów przy klifach skalnych Banfory w Burkina Faso".

Zapraszamy!

Afryka na Koszykowej - 19 lutego 2020

W ramach „Afryki na Koszykowej” 19 lutego odbędzie się pokaz filmu Pauliny Zając „Oni nie znają naszej sztuki. Grafitti w Kenii”. Po filmie spotkanie z reżyserką i dodatkowe atrakcje.

PLAKAT

-> 19 lutego, godz. 18.00, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy na ul. Koszykowej 26/28 (sala konferencyjna)
Serdecznie zapraszamy!

Nowa oferta Instytutu Historycznego

W Instytucie Historycznym UW został uruchomiony nowy przedmiot (rejestracja OGUN-owa):

dr hab. Michał Leśniewski, dr hab. Marek Pawełczak

Ćwiczenia: Źródła podróżnicze, etnograficzne oraz tradycja mówiona i zapisana w badaniach nad historią Afryki XIX i XX wieku

Rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego

Uniwersyteccy poloniści opracowali poradnik językowy "Rekomendacje dotyczące języka niedyskryminującego na Uniwersytecie Warszawskim".

W publikacji znaleźć można przykłady języka niedyskryminującego, a także ogólne uwagi dotyczące m.in. sposobów zwracania się do różnych grup narodowościowych. Polecamy lekturę.