Prof. Nina Pawlak honorowym gościem w Kano

Na Bayero University w nigeryjskim Kano w dniach 7-8.01.2020 odbyła się konferencja naukowa na cześć Pani Profesor Niny Pawlak International Conference on Hausa within Chadic Studies in the 21st Century in Honour of Professor Nina Pawlak. Organizatorzy uczcili w ten sposób 50-lecie pracy naukowej prof. Pawlak, która od tylu lat nieustannie prowadzi badania nad językami afrykańskimi, a szczególnie aktywnie angażuje się w badania i nauczanie języka hausa. Pani prof. Nina Pawlak rozwinęła kontakty z uniwersytetem w Kano i jako ceniony naukowiec jest chętnie wybieraną promotorką prac, w tym rozpraw doktorskich, nie tylko przez polskich, ale też nigeryjskich studentów.

Serdecznie gratulujemy i życząc kolejnych sukcesów liczymy na dalszą długą współpracę!

Informacje o wydarzeniu zostały zamieszczone w biuletynie Uniwersytetu Bayero (strona 4).

Pani Profesor Nina Pawlak wraz z Panią Doktor Izabelą Will oraz Profesorem Hafizu Miko Yakasai wzięli udział w rozmowie na temat studiów nad językiem hausa na antenie radia Freedom z siedzibą w Kano, jednej z największych stacji nadających w języku hausa.

Prof. Nina Pawlak przemawia podczas otwarcia konferencji.

Prof. Nina Pawlak w towarzystwie swoich dawnych doktorantów oraz syna, odbiera upominek od organizatorów konferencji.

Prof. Nina Pawlak wręcza Jego Wysokości Muhammadowi Lamido Sanusiemu II, emirowi Kano, najnowsze publikacje pod swoją redakcją w trakcie prywatnej audiencji w pałacu.