Wystawa fotografii pt. „Etiopia: chrześcijaństwo i islam, odwieczni sąsiedzi”

Zapraszamy na wystawę fotografii pt. „Etiopia: chrześcijaństwo i islam, odwieczni sąsiedzi” autorstwa dr hab. Hanny Rubinkowskiej-Anioł.

Autorka jest historykiem, afrykanistką, etiopistką, doktor habilitowaną nauk humanistycznych specjalizującą się w kulturze i nowożytnej historii Etiopii. Zawodowo jest związana z Katedrą Języków i Kultur Afryki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzi badania w Etiopii, w tym także nad relacjami pomiędzy wyznawcami islamu i chrześcijaństwa. Od 2017 roku w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego organizuje cykl dyskusji „Afryka na Koszykowej”.

Wystawę oglądać można w holu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 od 1 do 31 października.